ناتوانی جنسی در مرداندرمان ناتواني جنسي مردان :

ناتواني در رسيدن به نعوظ يا حفظ آن، اصطلاحاً ناتواني جنسي ناميده مي‌شود. اغلب مي‌توان اين بيماري را با موفقيت به وسيله دارو درمان كرد. درمان‌هايي كه بيشترين تأثير را دارند آنهايي هستند كه در همان زماني كه به نعوظ نياز اسـت به مصـرف مي‌شـوند. بـراي مثـال سيلـدنافيـل (وياگرا) از جمله اين داروهاست كه يك داروي خوراكي است. انواع ديگر داروها يا توسط خود فرد مستقيماً به داخل آلت تزريق مي‌شوند يا آنكه به صورت ژل‌هايي هستند كه مي‌توان آنها را داخل پيشابراه وارد كرد. از آنجايي كه تأثير اين داروها به خاطر اثر بر رگ‌هاي خوني است در صورت ابتلا به مشكلات قلبي ـ عروقي ممكن است داروهاي مناسبي نباشند. در صورتي كه امكان استفاده از اين داروها وجود ندارد، وسايل كمكي فيزيكي مي‌توانند مفيد واقع شوند. اين وسايل داراي يك بخش ايجادكننده خلأ هستند كه قبل از شروع مقاربت، روي آلت قرار داده مي‌شود تا باعث افزايش جريان خون به داخل آلت شود سپس با بستن يك بند محكم به دور ريشه آلت، نعوظ ايجاد شده حفظ مي‌شود. روش ديگر اين است كه وسايل كاشتني انعطاف پذيري را از طريق جراحي درون آلـت قـرار مـي‌دهنـد كـه نعـوظ را امـكان پذير شود. ) .

چگونه احتمال بارداري را زياد كنيد؟

از هر10 ‌زوجي كه خواهان فرزند هستند، يكي دچار مشكل باروري است. در بسياري از موارد، علتي براي اين امر يافت نمي‌شود. ناتواني در باردار شدن، ممكن است به خاطر مشكل يك طرف يا گاهي هر دوي آنها باشد. اين نمودار فقط به آن دسته از مشكلاتي مي پردازد كه مردان را گرفتار مي‌كنند. دو علت عمده ناباروري در مردان عبارت است از:

1-عدم توليد كافي اسپرم.

2- بسته بودن لوله‌هاي خروج مني(مجاري منتقل‌كننده اسپرم به آلت در طي انزال

در صورت تمايل به بچه‌دار شدن، بايد شما و همسرتان به پزشك مراجعه كنيد تا درباره برنامه‌ريزي براي يك بارداري سالم با وي گفتگو كنيد. چند اقدام كمك‌كننده ساده و واضح نيز وجود دارد كه مي‌توان از آنها براي به حداكثر رساندن احتمال بارداري كمك گرفت. رژيم غذايي سالم، غذاهاي تازه و پر از ويتامين،‌استراحت كافي و عدم مصرف الكل، همگي در افزايش احتمال باردار شدن كمك‌كننده هستند. مقاربت منظم ( به طور مطلوب حداقل سه بار در هفته) نيز مفيد واقع مي‌شود. در صورتي كه مقاربت به دفعات كمتري انجام شود، ممكن است روزهاي باروري زن رد شود و فرصت تا چرخه بعدي از دست برود. روزهاي باروري زن معمولاً حول‌وحوش وسط چرخه قاعدگي است. در صورتي كه مقاربت در اين دوران انجام شود، احتمال باردارشدن بيشتر از بقيه اوقات است. بعد از مقاربت، زن بايد10 ‌تا 15 ‌دقيقه دراز بكشد. اين كار اجازه مي‌دهد تا حداكثر تعداد اسپرم وارد رحم شوند. علاوه بر آن، مرد بايد از پوشيدن شلوار يا لباس زير تنگ بپرهيزد، چون لباس‌هاي اين چنين، باعث افزايش دماي كيسه بيضه مي‌شوند و توليد اسپرم را كم مي‌كنند.

آزمايش مني :

هرگاه زوجي داراي مشكل باروري باشند، آزمايش مني معمولاً از اولين آزمايش‌هايي است كه انجام مي‌شود. از مرد خواسته مي‌شود كه به داخل ظرف تميزي انزال كند (مني جمع شده از كاندوم مناسب آزمايش نيست). سپس بايد نمونه را در دمايي معادل دماي بدن نگه داشت و ظرف2 ‌ساعت بررسي كرد. حجم مني اندازه گيري مي‌شود و سپس نمونه‌اي از آن زير ميكروسكوپ بررسي مي شود تا مشكل و ميزان فعاليت اسپرم‌ها مشخص شود و تعداد آنها شمارش شود. هر ميلي‌ليتر از مايع مني، حاوي حدوداً 50 ميليون اسپرم است كه اكثر آنها سالم هستند. بنا به تعريف، هر گاه شمارش اسپرم كمتر از20 ‌ميليون باشد، تعداد آن كم محسوب مي‌شود. در صورت مشاهده هرگونه مورد غيرطبيعي، آزمايش مجدداً‌تكرار مي‌شود.

مشكلات بيضه و كيسه بيضه مردان:

مشكلات بيضه : همه مردان بايد به صورت منظم بيضه‌هاي خود را معاينه كنند چون احتمال كمي وجود دارد كه برخي تغييرات ايجاد شده در بيضه نشانه‌اي از سرطان باشند كه در صورت تشخيصِ به موقع احتمال درمان موفقيت‌آميز آن زياد است. در صورتي كه دچار درد هستيد يا متوجه توده يا تورمي در داخل يا اطراف بيضه‌ها يا هر جاي ديگري داخل كيسه بيضه شده‌ايد، از اين نمودار استفاده كنيد تا مشخص شود كه چه زماني بايد به پزشك مراجعه كنيد. در برخي موارد لازم است كه براي حفظ باروري، درمان سريع و صحيح انجام شود:

معاينه بيضه: همه مردان بايد به طور منظم بيضه‌هاي خود را براي جستجوي انواع توده‌ها يا تورم‌ها معاينه كنند چون درمان سرطان بيضه، در صورت شناسايي سريع و به موقع، بسيار آسان است. معاينه را بعد از دوش آب گرم انجام دهيد، چون كيسه بيضه در اين حالت كاملاً شل شده است. تومورهاي سرطاني بيضه ممكن است در مراحل اوليه به صورت توده‌اي سفت بر سطح بيضه لمس شوند. چنانچه هرگونه تغييري در هر يك از بيضه‌ها يا كيسه بيضه مشاهده كرديد، هر چه سريعتر به پزشك خود مراجعه كنيد.

توجه: در صورت پيدايش توده يا تورم در داخل كيسه بيضه حتي در صورتي كه بدون درد هم باشد ، به پزشك خود مراجعه كنيد . سرطان بيضه به ويژه در مردان 20 تا 40 ساله هميشه جزء احتمالات ممكن است . اين بيماري در صورت تشخيص به موقع به راحتي درمان مي شود ولي در صورت غفلت ، كشنده خواهد بود.

مشكلات نعوظ :

بزرگ شدن آلت مردان را " نعوظ " ‌گويند. در صورت ابتلا به نعوظ دردناك، به ‌مشكلات آلت تناسلي مراجعه كنيد. هر از چندگاهي، اكثر مردان دچار مشكلاتي در رسيدن به نعوظ يا حفظ آن مي‌شوند. هرچند اين موضوع ناخوشايند است، اما مشكلات گاهگاهي نعوظ طبيعي هستند و معمولاً به علت استرس، خستگي، اضطراب يا مصرف الكل ايجاد مي‌شوند. در صورتي كه دايماً در رسيدن به نعوظ مشكل داريد، به پزشك خود مراجعه كنيد. در حال حاضر درمان‌هاي مؤثري براي ناتواني جنسي وجود دارد.

مشكلات انزال :

در صورت ناتواني در رسيدن به نعوظ، به ‌مشكلات نعوظ مراجعه كنيد. در صورتي كه انزال (لحظـه‌اي در اوج لذت جنسي كه مايع مني خارج مي‌شود) زودتر از آن چه كه شما يا همسرتان مي‌خواهيد اتفاق مي‌افتد يا آن كه علي‌رغم نعوظ طبيعي، انزال رخ نمي‌دهد يا با تأخير رخ مي دهد، از اين نمودار استفاده كنيد. مشكلات انزال شايع هستند و به علت ايجاد اضطراب، خود مي‌توانند باعث بدتر شدن مشكل شوند. گفتگو با همسرتان در مورد نيازهاي جنسي مي‌تواند بسياري از اين مشكلات را تسكين دهد. انزال زودرس به ندرت داراي علت جسمي يا عاطفي داشته باشد. رسيدن به اوج لذت جنسي بدون آن كه انزال اتفاق بيفتد، معمولاً نتيجه جراحي پروستات در گذشته است.

روش فشردن آلت براي عقب انداختن انزال :

اين روش براي پيشگيري از انزال زودرس به كاربرده مي شود و هم مرد و هم همسروي مي‌توانند آن را انجام دهند.درست قبل از آن كه انزال روي دهد، تنه آلت را درست در ناحيه زير سرآلت محكم بين انگشت شست و انگشت اشاره فشار دهيد.اين امر باعث ميشود كه بخشي از نعوظ ايجاد شده از دست برود و موقتاً از انزال جلوگيري شود. با تمرين مرتب اين روش، فرد مي‌تواند كنترل بيشتري بر انزال خود به دست بياورد. در نهايت، ديگر استفاده از روش فشردن لزومي نخواهد داشت.

مقاربت دردناك در مردان :

علل مختلف و احتمالي دردناك بودن مقاربت ،‌مي تواند به ايجاد مشكلات نعوظ و انزال هم منتهي شود . علل مختلفي براي دردناك بودن مقاربت در مردان وجود دارد از جمله بيماريهاي سطح آلت ، تنگي پوست سر آلت ،‌عفونت ها و عدم لغزنده گي كافي.

درمان انزال جنسي زود رس چيست؟

هنگام نزديکي با شريک جنسيتان هنگامي که فکر مي کنيد موقع انزال نزديک است الت تناسلي خود را بيرون اورده و خود يا شريک جنسي شما بايد ان را شديدا از ناحيه سر الت فشار دهد تا احساس درد کنيد همين احساس در باعث خواهد شد که شما انزالتان به عقب بيفتد.

اعتماد به نفس داشته باشيد چون اين مشکل خيلي شايع است اگر بتوانيد به طريقي شريکتان را زودتر و بيشتر تحريک کنيد مساله حل خواهد شد چون در تعريف انزال زود رس امده است که به طور پيا پي از شريک خود زود تر ارضا مي شود بنابرين قبل از نزديکي از طرق ديگر ناحيه تناسلي شريکتان را تحريک کنيد تا او زود تر ارضا شود معمولا اقايان پس از بار اول که ارضا مي شوند به مدت چندين دقيقه ديگر ارضا نخواهند شد پس براي ارضا شريک جنسي خود به يک بار ارتباط جنسي قانع نشويد و پس از ارضا اول خود او را ارضا کنيد يعني پس از يك بار سكس كه خود ارضا شديد ولي شريكتان ارضا نشده است پس از يك مدت كوتاه دوباره با وي نزديكي كنيد ،‌مطمئن باشيد كه در مرتبه دوم ارضا خواهد شد ،اگر شما و شريك جنسيتان از سكستان لذت ببريد و هر دو ارضا شويد اين مدت طبيعي است ولي اگر احساس رضايت نداريد و نمي توانيد شريكتان را ارضا كنيد ممكن است كه دچار انزال زود رس باشيد ،يك مثال مردي را در نظر بگيريد كه پس از يك دقيقه ارضا مي شود و شريكش هم در همين مدت يك دقيقه ارضا مي گردد ، وي دچار انزال زود رس نمي باشد ، حال فرد دومي را در نظر بگيريد كه پس از چهار دقيقه ارضا مي شود و تاكنون نتوانسته است كه شريك جنسيش را ارضا كند ، وي ممكن است كه دچار انزال زود رس باشد ، البته ممكنه كه طرف مقابل مشكل داشته باشد و بايد بررسي كرد كه چرا زود ارضا نمي شود اين مساله خيلي خيليي شايع است ، وبعضي از افراد براي درمان انزال زود رس از دارو استفاده مي كنند و گروهي هم به مواد مخدر رو مي اورند و ممكن است كه اين مساله ساده كه با رفتار درماني به سادگي قابل رفع بوده است سر اغاز اعتياد باشد احمد سوال كرده است كه از چه دارو هايي جهت طولاني كردن مدت انزال مي توان استفاده كرد.

دوست گرامي اگر شما دچار انزال زود رس هستيد بايد اين مشكل را با رفتار درماني درمان كرد نه با دارو، براي اين كار بايد هنگام نزديكي با شريك جنسيتان هنگامي كه حس مي كنيد كه به زمان انزال نزديك شده ايد ، سر الت تناسلي خود را توسط خودتان يا شريكتان به شدت فشار دهيد تا احساس درد كنيد ، سپس پنج ثانيه صبر مي نماييد و دوباره مشغول سكس مي گرديد اين كار را چندين بار انجام مي دهيد ، تا ارضا گرديد پس از دو الي سه هفته خواهيد ديد كه مشكلتان حل شده است ، از ان جا كه اين مشكل اغلب جنبه اعتماد به نفس و رواني دارد و اگر در يك الي دو هم اغوشي انزال زود رس اتفاق نيفتد معمولا ديگر اين مساله پيش نخواهد امد ، و از انجا كه مدت زمان انزال در مرد به علت دوره نهفتگي در دفعات نزديكي دوم به بعد طولاني تر است ، توصيه مي گردد كه پس ازاولين بار نزديكي ، براي بار دوم نزديكي(به فاصله پنج الي ده دقيقه بعد) تكرار گردد تا طول مدت انزال در بار دوم طولاني گردد.

يك دليل انزال زود رس يا ، دير ارگاسم رسيدن همسر است ، بنابرين شما مي توانيد قبل از انكه به سكس مشغول شويد ، همسر خود را پنج الي ده دقيقه تحريك كنيد ?بدون انكه الت تناسلي خودتان تحريك گردد ? ، نحوه تحريك را خود بايد پيدا كنيد ، چون اين گونه مسايل به فانتزي طرفين و تمايلات انها بستگي دارد ، پس از انكه وي را تحريك كرديد ، حس كرديد كه به خوبي تحريك شده است ? در اين حالت الت تناسلي خانمها خيس مي گردد ، ورم مي كند و از چهره شان هم معلوم است ? مشغول سكس شويد ، اگر در اين حالت او ارضا شود و شما هم حتي پس از يك دقيقه ارضا گرديد ، ديگر مبتلا به انزال زودرس نيستيد چون بر اساس تعريف كسي مبتلا به انزال زودرس است كه مرتبا زودتر از شريك جنسي خود ارضا گردد ، براي به تعويق انداختن انزال خود از يك كلك ديگر هم مي توانيد استفاده كنيد ، پس از سكس اول كه شما ارضا شديد كمي دست نگاه داريد تا الت تناسلي شما از حالت عدم تحريك خارج گردد ، مثلا پنج دقيقه صبر نماييد ، در اين پنج دقيقه شما بايد الت تناسلي همسرتان را تحريك نماييد ، سپس براي بار دوم نزديكي كنيد ، مطمئن باشيد كه همواره انزال دوم در مرد طولاني تر از انزال اول است ، مثلا اگر بار اول شما پس از دو دقيقه سكس ارضا مي شويد براي بار دوم پس از شش الي هفت دقيقه ارضا خواهيد شد ، در اين روش دوم در واقع شما پس از يك بار انزال جنسي در اصل با همسرتان نزديكي مي كنيد و چون اين مدت طولاني تر است به احتمال خيلي زياد همسرتان به ارگاسم خواهد رسيد ، توجه داشته باشيد در هر كدام از اين روشها بايد همه روشها را با هم به كار ببريد ، يعني روش تحريك همسر را بايد همزمان با روش انزال دوم همراه كنيد ، حتي اگر با اين روش ها روش فشار دادن الت را هم بكار ببريد خوب است ، ولي فعلا همان دو روش تحريك همسر قبل از نزديكي را با روش انزال دوم همراه كنيد ، اگر پس از يك ماه باز هم مشكل شما برطرف نشد باز هم مراجعه كنيد تا از روش دارويي استفاده نماييم ، چون روش دارويي داراي اثرات جانبي است به عنوان مرحله اخر به كار مي رود ، از اين كه اين قدر بي پرده توضيح دادم ببخشيد ، در درمان مشكلات جنسي بايد خجالت را كنار گذاشت تا بيمار بدون خجالت مشكل خود را ذكر كند.